Bruichladdich Classic Laddie

Bruichladdich Classic Laddie

Bruichladdich, mis tähendab kaldapealset kivist mäenõlva on Islay saarel asuv Šotimaa kõige läänepoolsem viskivabrik. See asub Loch Indaali lahe kaldal Rhinns’ i nimelisel poolsaarel, Port Charlotte sadamalinna läheduses. Viskivabriku ehitasid 1881. aastal kolm venda William, Robert ja John Harvey raha eest, mille nad said oma isalt, kes oli Glasgow kuulus viskitootja. Peale vabriku renoveerimisi on tänapäevani kasutusel vendade Harvey’de poolt ehitatud seadmed ja viski valmistatakse täpselt samade reeglitega nagu 1881 aastal. Bruichladdich linnaseviskisid ei filtreerita, ei lisata värvaineid, kasutatakse ainult Šotimaal ja Islay saarel kasvatatud otra ning destilleeritakse väga aeglaselt. Destilleerimise protsessi ei sekkuta, ei kasutata elektroonikat ja kõik toimub naturaalselt, ainult gravitatsiooni jõul.

Meister Jim McEwani poolt valitud vaatidest kombineeritud linnaseviski, mis väljendab Bruichladdich viskimaja klassikalist stiili. Selle viskiga näitab Bruichladdich oma testamendis olevat usku vanadesse traditsioonilistesse šoti odralinnastesse ja ilma turbata valmistatud linnaseviskisse ning hoolikalt valitud destillaatidesse. Kasutatud on ainult šoti otra ja linnaseviski on destilleeritud patenteeritud TRICKLE DISTILLED meetodil. Enne pudelitesse villimist segatakse linnaseviskit õrnalt Islay saare allikaveega, mis jätab viskile võimsa 50% alkoholisisalduse.

Väga mahe ja värske. Tamm ja oder moodustavad suurepärase koosluse. Ninas avanevad magusad odranoodid koos vihjega piparmündile. Lilleline ja värske aroom, mille lõppu iseloomustavad sidruni ja mesised noodid.  Maitselt värske, magusad odra ja tammenoodid, mis viivad viskivalmistamise traditsioonide juurde.

TootjaBruichladdich Distillery Co Ltd.
PäritoluŠotimaa, Islay
Alkoholisisaldus50% vol
Maht700 tuubis
EAN kood5055807400312
Vaata lisakswww.bruichladdich.com

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.