Le Marque Armagnac XO

Le Marque Armagnac XO

Armanjaki valmistamiseks kasutatakse peamiselt samu heledaid viinamarjasorte, mida kasutatakse ka konjaki valmistamiseks – Folle Blanci, Ugni Blanci ja Colombardi. Viinamarjadest kääritatud veini destilleeritakse kolonn ehk Coffey meetodil. Kahekordse destillatsiooni tulemusena saadakse 52% alkoholisisaldusega jook, mis pannakse küpsema tammevaati. Armajakk on omapärane selle poolest, et destillaadile ei lisata vett, vaid tammevaadis laagerdumise tulemusena osa alkoholi lendub, mis vähendab alkoholisisaldust.

Le Marque Armagnac XO on elegantne, kompleksne ja täidlane armanjakk, mis on destilleeritud 3 x pot still meetodil ja laagerdub kuni 15 aastat prantsuse Troncais tammevaatides, keskmiselt on segu 10. aasta vanune.

Värvuselt vaskse alatooniga merevaigukollane. Aroomis on tunda üleküpsenud ja kuivatatud puuvilju, piparkooke, karamelli, vaniljet, šokolaadi ning vürtse – nelki ja muskaatpähklit. Maitse kompleksselt täidlane. Domineerivad kuivatatud magusad tsitrusviljad, röstitud pähklid, mõru šokolaad ja magusad vürtsid. Järelmaitse pikk ja tasakaalus kergelt suitsuse vürstikuse ja röstitud pähklinoodiga.

Tuntuim armanjaki bränd kes kasutab armanjaki valmistamiseks Gaskoonia, Armagnac A.O.P. piirkonna erinevate destilleerimiskodade eaux-de-vie’si.

Serveerimine

Kergelt jahutatuna 14-16 ºC, tulbikujulises klaasis. Sobib digestiiviks, nautimiseks peale söögikorda, iseseisva joogina.

TootjaArmagnac Le Marque
PäritoluPrantsusmaa, Gaskoonia, Armagnac A.O.P.
Alkoholisisaldus40% vol
ViinamarjadUgni Blanc, Folle Blance, Colombard (klassikalised armanjaki ja konjaki valmistamiseks kasutatavad heledad marjasordid).
Maht700 ml
EAN kood3181250000518
PakendatudKinkekarbis
Vaata lisakswww.armagnac-le-marque.com

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.