Bruichladdich Port Charlotte Scottish Barley 10YO

Bruichladdich Port Charlotte Scottish Barley 10YO

Turbasuitsususega 40 ppm on see linnaseviski tugevalt suitsuse karakteriga. Meister Jim McEwani poolt valitud vaatidest kombineeritud linnaseviski, mis väljendab Islay sadamalinna Port Charlotte elegantset iseloomu. Selle viskiga näitab Bruichladdich oma testamendis olevat usku vanadesse traditsioonilistesse toorainetesse, šoti odralinnastesse ja turbasse. Kasutatud on ainult šoti otra ja linnaseviski on rahulikult küpsenud Port Charlotte keldrites. Enne pudelitesse villimist segatakse linnaseviskit õrnalt Islay saare allikaveega, mis jätab viskile võimsa 50% alkoholisisalduse.

See võimsalt suitsune viski on mitmetest erinevatest tammevaatidest kombineeritud:
• 65% uutes ameerika tammevaatides laagerdunud viskist
• 25% ühe korra kasutatud prantsuse veinivaatides laagerdunud viskist
• 10% ühe korra kasutatud ameerika tammevaatides laagerdunud viskist

Tekstuuris on sügav jõuline karakter. Aeglaselt hõõguv turbakuumus tõstab esile võimsalt Islay saareviski maitse- ja aroominüansid, mis keeristormina täidavad maitsemeeled.
Ninas on tunda mere lõhna ja suitsuseid noote. Aroomis meenub vana viskitehase lõhn, vihjed õlile ja joodile. Tunda tammenoodid, ingver ja tsitrused. Järgnev tamme ja vaniljearoom koos tsitruste, tüümiani ja kanarbikuga on võimsalt sensuaalne. Kui silmad sulgeda, siis see mõjub nagu suitsune ja võimas aromaatne reis.
Lõpus laineline mahe ja soe suitsusus vallutab maitsemeeled. Rikkalik magus oder ja suitsusus kooskõlas merelise värskusega põimub mõnusalt kookose, õuna, aprikoosi ning vanilje nootidega.

TootjaBruichladdich Distillery Co Ltd.
PäritoluŠotimaa, Islay
Alkoholisisaldus50% vol
Maht700 ml
EAN kood5055807409940

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.