Väldi salaalkoholi

Salaalkohol on kontrollimata sisuga, teadmata kohas valmistatud jook, mille juba väikeses koguses tarbimine võib olla surmavalt ohtlik. Salaalkoholi koostis ja tootmistingimused on kahtlased ja iga partii on eelmisest erinev, seetõttu ei maksa loota salaalkoholi ohutusele ja kvaliteedile. Salaalkoholiäri on osa organiseeritud kuritegevusest. Salaalkoholil puudub kehtiv maksumärk ja selle pealt on alkoholiaktsiis jäetud riigieelarvesse tasumata.

Kange alkoholi maksumärk on tõend aktsiisi tasumisest ning aitab kergesti eristada legaalset alkoholi salaalkoholist. Liviko on olnud üks kange alkoholi maksumärgi rakendamise toetaja ja eestvedaja.

Vastavalt alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse § 49¹ lõikele 2 peab alkohol olema maksumärgistatud, kui selle etanoolisisaldus on üle 22 mahuprotsendi ning see on villitud müügipakendisse mahuga alates 0,05 liitrist. Kange alkoholi maksumärk on rangetele turvanõuetele vastav ringikujuline hologramm, mille läbimõõt on 20 mm. Sellele on kantud unikaalne tähe- ja numbrikombinatsioon, mille järgi saab igaüks Maksu- ja Tolliameti koduleheküljelt kontrollida, kas aktsiis on tasutud.

Väldi salaalkoholi! Anna salaalkoholist kindlasti teada politseile või Maksu- ja Tolliametile!

Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada teie tervist.

Logo Logo Logo Logo

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.