Bacardi & Cola

Bacardi & Cola

Legendaarses Cuba Libres, Bacardi rumm Coca-Colaga, on midagi salapäraselt kütkestavat, sest 110 aastat hiljem juuakse seda rikkalike ajalooliste Kuuba sidemetega kokteili iga päev ligikaudu 6 miljonit.

Algupärase Cuba Libre päritolu ulatub tagasi Kuuba Iseseisvussõjani aastal 1898, mil kolonel Theodore Roosevelt jõudis koos suure hulga ameeriklastega Kuubale. Ameerika väed tõid Kuubale ka Coca-Cola. Esimene tingimus kokteili sünniks oli olemas. Augustis 1900, kui Ameerika Ühendriikide sideväe kapten Russell tähistas Kuubal, Havannas, American Bar-is võitu, tellis ta omale Kuuba Bacardi rummi ja Colat, serveerituna värske laimiviiluga. Legend oligi sündinud. Uus kombinatsioon sütitas huvi tema kaaskonnas ning peagi jõi terve baar seda kokteili. Kapten Russell ütles vaba Kuuba tähistamiseks ka legendaarse toosti: „Por Cuba libre!“ (tõlkes: Kuuba vabaks!). Sõnadel Cuba Libre oli eriline poliitiline tähtsus. Seda fraasi hakkasid kasutama nii kuubalased kui ka ameeriklased. Tundus üsna loomulikuna, et Ameerika sõdurid sellele joogile just taolise populaarse hüüdlause valisid ja seda kasutama hakkasid pidasid nad seda jooki ju põliseks Kuuba joogiks.

TootjaBacardi GMBH
Alkoholisisaldus5% vol
Maht250 ml
EAN kood5010677524698
Pakendatudpakendatud 24 kaupa
Vaata lisakswww.bacardi.com

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.