The Glendronach 12YO

The Glendronach 12YO

Glendronachi viskivabrik asub Aberdeenshire’is Forgue’s voolava Fronaci oja lähedal. Vabriku ehitas 1862. aastal kohaliku maaomaniku poeg James Allardyce. Viskist pidas väga lugu Gordoni hertsog, Briti lordidekoja liige, ja osalt selle tõttu sündis aastal 1823 seadus, mis pani paika viskivabrikute litsenseerimise ja vähendas maksustamist.

1960. aastal ostis Glendronachi viskivabriku firma William Teacher & Sons, kes mitemekordistas tootmist, kuid säilitas traditsioonilise tootmisviisi. Firmas kasutatakse vanamoelisi idandamiskodasid, suur osa otra kasvatatakse kohapeal, kuivatusahju kuumutatakse turbatulega. Vett saadakse Dronac Burn’i allikast. Destilleerimiseks kasutatakse vanu, XIX sajandist pärit kivisõega köetavaid vaskpadasid. Ka valmiv viski küpseb viskivabriku juures. Vaatideks kasutatakse ainult šerrivaate, mistõttu ka valminud viski värvus on punaka varjundiga sügavalt merevaikkollane.

Glendronach on nauditavalt vanamoeline, kus aeg oleks nagu seisma jäänud – õhus ning tootmises on ajatut rahulolu. Vanade, XIX sajandi algusest pärit hoonete ümber on munakivisillutisega õu, kus on ka püsielanikest künnivaresed. Legendi järgi läheb firmal hästi, kuni õues on künnivaresed – varasematel aegadel hoiatasid linnud viskivalmistajaid, kui vabrikule lähenes maksuametnikke.

Värvus– Punane kuld
Aroom– Magus, koorene vanilje ingveri nootidega. Vürtsikas hõõgvein ja pirn.
Maitse– Rikkalik, kreemikas, siidpehme. Soe ja rikkalik tamm, segatud šerri magususega.

PäritoluŠotimaa, Speyside
Alkoholisisaldus43%
Maht700 ml
EAN kood5060088791646
Pakendatudpakendatud 6 kaupa

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.