Jura 12 YO Single Malt

Jura 12 YO Single Malt

Jura saar asub Šotimaa läänerannikul Islay saare vahel.  Sellel saarel on vaid üks tee, üks pubi, üks pood, üks kogukond ja üks viskikoda. Saare põliselanikke kutsutakse „Diurachs“, mis on nende keldi keelne nimetus.  Saare nimetus pärineb keldi keelest Diùra, mis omakorda arvatakse tulenevat viikingitelt – vana norra keelest, tähendades hirve  – „hirvesaar“.

Jura Distillery asutati 1810. aastal, taastati 1963 aastal ning seal toodetakse tänaseni saare legendidest kantud Single Malt ühelinnaseviskisid.  Jura viskikoja omanikuks on1844 aastal Glasgows asutatud tuntud viskitootja Whyte & Mackay.

Jura 12 YO Single Malt viski on laagerdunud vanades ameerika valgest tammest burbooni vaatides ja viimistletud Oloroso šerri vaatides 12 aastat.

Viski iseloomustus:  Värvilt merevaigukollane. Lõhnas on tunda küpseid troopilisi puuvilju, banaani ja magusaid tsitruseid, mesisust koos aimatava suitsunoodiga. Maitse on kuiv, tunda troopilisi puuvilju, kuivatatud banaani ja aprikoosi, järelmaitses veidi vaniljet, kuivatatud ürte ja apelsinikoort.

Serveerimine

Puhtalt jääga, serveeritud apelsinikoore või kuivatatud banaani lõiguga.

TootjaJura Distillery
PäritoluŠotimaa, Jura saar
Alkoholisisaldus40% vol
Maht700 ml
EAN kood5013967012509

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.