Jura Seven Wood Single Malt

Jura Seven Wood Single Malt

Jura saar asub Šotimaa läänerannikul Islay saare vahel. Sellel saarel on vaid üks tee, üks pubi, üks pood, üks kogukond ja üks viskikoda. Saare põliselanikke kutsutakse „Diurachs“, mis on nende keldi keelne nimetus.  Saare nimetus pärineb keldi keelest Diùra, mis omakorda arvatakse tulenevat viikingitelt – vana norra keelest, tähendades hirve – „hirvesaar“
Jura Distillery asutati 1810. aastal, taastati 1963 aastal ning seal toodetakse tänaseni saare legendidest kantud Single Malt ühelinnaseviskisid.  Jura viskikoja omanikuks on1844 aastal Glasgows asutatud tuntud viskitootja Whyte & Mackay.

Jura Seven Wood Single Malt viski on arenenud seitsmes erinevas tamme vaadis, esimene laagerdus ameerika valge tamme burbooni vaatides ja seejärel prantsuse Vosges, Jupilles, Allier, Les Bertranges, Tronçais ja Limousin metsast pärit tamme vaatides.

Viski iseloomustus: Värvilt merevaigukollane. Lõhnas on tunda veidi turbasuitsu, lisaks ingverit, kummelit, kohviube ja kakaod. Maitse on kuiv, tunda veidi vürtse, kuivatatud aprikoosi, apelsinisukaati, röstitud mandleid ja vürtse koos vaniljega

Serveerimine

Puhtalt, kõrvale allikavesi kurgilõiguga.

TootjaJura Distillery
PäritoluScotland, Jura
Alkoholisisaldus42% vol
Maht700 ml
EAN kood5013967012523

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.