Jura 18 YO Single Malt

Jura 18 YO Single Malt

Jura saar asub Šotimaa läänerannikul Islay saare vahel.  Sellel saarel on vaid üks tee, üks pubi, üks pood, üks kogukond ja üks viskikoda. Saare põliselanikke kutsutakse „Diurachs“, mis on nende keldi keelne nimetus.  Saare nimetus pärineb keldi keelest Diùra, mis omakorda arvatakse tulenevat viikingitelt – vana norra keelest, tähendades hirve  – „hirvesaar“.

Jura Distillery asutati 1810. aastal, taastati 1963 aastal ning seal toodetakse tänaseni saare legendidest kantud Single Malt ühelinnaseviskisid.  Jura viskikoja omanikuks on1844 aastal Glasgows asutatud tuntud viskitootja Whyte & Mackay.

Jura 18 YO Single Malt viski on laagerdunud 18 aastat vanades ameerika valgest tammest burbooni vaatides ja viimistletud Bordeaux Grand Cru Classe barrique punaveinivaatides.

Viski iseloomustus: Värvilt pruunikas, merevaigukollane. Lõhn on kompleksne ja mitmetahuline, tunda küpseid troopilisi puuvilju, toffet, puiduseid vürtse, terapipart, pähkleid, kaneeli ja tumedat šokolaadi koos kerge suitsunoodiga. Maitse on kuiv ja soolakalt täidlane, tunda goij marju, kuivatatud metsamarju ja kakaod koos puiduste vürtsidega.

Serveerimine

Puhtalt, serveeritud marjasorbee ja tumeda šokolaadiga.

TootjaJura Distillery
PäritoluŠotimaa, Jura saar
Alkoholisisaldus44% vol
Maht700 ml
EAN kood5013967012547

PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Palun tutvu meie privaatsustingimustega.